Vdýchnite Francúzsko u Vás doma

 
 
 
FIX PRE STALE ZOBRAZENIE SUBHEADERU

 
 
 
Úvod > Inšpirácie > Vdýchnite Francúzsko u Vás doma
 

Vdýchnite Francúzsko u Vás doma

Nechajte sa uniesť štýlom Provence

Krásna vôňa levandule, fialové polia a modrá obloha. Červeň silného a pritom chutného vína. Prechádzky slnečnicovými poliami. Cítim sa ako v sne. Veľmi krásnom sne.

Ak chcete bývať v provensálskom štýle, nechajte sa nami inšpirovať.

 Typickým znakom provensálskeho príbytku je patina. Krásny patinovaný nábytok, ktorý dýcha nostalgiou a príbehmi dávnej histórie. Komody, skrine, stoly, stoličky a kredence. Čo sa farieb týka, vyberajte si hlavne z palety pastelových farieb. K Francúzsku neodmysliteľne patrí fialová, ale patina nádherne vynikne najmä na svetlých krémových farbách. Nezabudnite ani na kvety, ktoré nesmú chýbať. Čerstvé alebo sušené, v krajnom prípade aj umelé. Flóra je neodmysliteľným aranžmánom každého provence interiéru.

Nezabudnite predovšetkým na vôňu. Tá by mala prevonať celý príbytok. Vonná sviečka v obývačke, spálni či kúpeľni navodí príjemnú atmosféru. Plápol sviece zasa navodí intímnu atmosféru.

To najdôležitejšie, čo navodí atmosféru Francúzska u Vám doma je prekrásna kuchynská linka z masívneho dreva. Samozrejme v nej nesmú chýbať smaltované hrnce či stará keramika, plechové nádoby a plechovice. V obývacej izbe nesmie chýbať veľa vankúšov, vyšívané obrusy a húpacie kreslo.

Aby aj Vaša záhrada či bakón dýchali francúzskym vidiekom, zaobstarajte si do nich krásne sedenie z kovu či dreva. Doplniť ich môžete krásnymi lucernami, klietkami a všakovakých kovových svetiel.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia