Inšpirácie

 
 
 
FIX PRE STALE ZOBRAZENIE SUBHEADERU

 
 
 
Úvod > Inšpirácie
 

Vianočná atmosféra

Vianočné sviatky sú tým najkrajším obdobím v roku, kedy sa schádza celá rodina a priatelia, aby si spoločne vychutnali pohodu. Je to čas, kedy spomalíme a vychutnávame si každý jeden okamih. Samozrejme, všetko musí byť tip-top; vianočné koláčiky rozvoniavajú celým domom, vianočné dekorácie decentne zdobia interiér a nejaké svetielka sa nájdu aj na fasáde.
Čítaj viac
 

Domáca pohoda

E-shop Elihome.sk je venovaný okúzľujúcim bytovým dekoráciám a solitérom. Okrem doplnkov na ňom nájdete aj inšpiratívne blogy, nápady a návody a samozrejme výber toho najlepšieho, čo trh ponúka. Značka Elihome vznikla v spolupráci s mladými talentmi. Silvia Topolská nám svojimi očami priblíži jedinečné dekorácie, ktoré zmenia váš interiér na neobyčajný.

Čítaj viac
 

Nápady do interiéru

Je veľmi užitočné poznať pár základných dekoračných trikov, nápadov a pravidiel, vďaka ktorým docielite ucelený vzhľad interiéru. Každý milovník interiérového dizajnu vie, že na detailoch vždy záleží a vytvárajú celok, ktorý odzrkadľuje náš životný štýl.

 

Čítaj viac
 

Vintage štýl bývania

Vintage štýl sa začal objavovať v niektorých domácnostiach už v druhej polovici 20. storočia avšak naozaj populárnym a vyhľadávaným štýlom sa stal až na prelome 21. storočia.

Čítaj viac
 

Viacej ako len predsieň

Je to práve ten priestor, ktorý nezaberá v byte príliš veľa miesta a ani sa v ňom dlho nezdržiavame. Avšak je výnimočný tým, že nás odprevádza pred cestou z domu a víta, keď sa vraciame domov. Preto si zaslúži rovnakú pozornosť ako ostatné časti domu.

Čítaj viac
 

Ako si zariadiť interiér v industriálnom štýle

Industriálny dizajn je jedným z novodobých veľmi obľúbených štýlov, ktoré sa v prevažnej miere objavujú najmä v kaviarňach a reštauráciách, avšak vidieť ho možno aj v moderných bytoch. Aké sú zásady pri tvorbe interiéru s industriálnym nádychom?

Čítaj viac
 

Tapety v interiéri

Vsadíme sa, že sa už každý snažil premeniť interiér napr. prestavbou nábytku, pretože s pôvodným usporiadaním už nebol spokojný. Avšak treba si uvedomiť, že reorganizácia nábytku nemusí vždy vyriešiť problém ,,nudy,, a preto vám poskytujeme tip, ako rýchlo, lacno a originálne môžete oživiť svoj interiér.

Čítaj viac
 

Ako na romantický interiér

Ak by sme chceli charakterizovať romantický štýl, asi by stačilo povedať, že ide o veľmi ženský spôsob zariaďovania interiéru. Avšak vždy to závisí aj od intenzity, v akom ho prevedieme.

Čítaj viac
 

4 trendy štýly

Nechápte pojmu trend ako meradlu dokonalosti. Slúži predovšetkým na tom aby sme sa vedeli lepšie orientovať v dnešnej širokej ponuke, avšak jediná jeho najsprávnejšia a najudržateľnejšia podoba je iba skutočnosť, originalitaosobitosť.

Čítaj viac
 

Inšpirujte sa francúzskym vidiekom

Ponorte sa s nami do krajiny levandule, kvalitného vína a vkusu. Ochutnajte s nami Francúzsko v tej najkrajšej podobe.

Čítaj viac
 

SERVÍROVANÉ S LÁSKOU

Vkusne prestretý stôl môže byť zárukou, že vaša návšteva sa bude u vás cítiť ako v reštaurácii. A nie len počas sviatkov. Veď predsa krásne prestretý stôl môžete mať aj počas všedných dní.

 

Čítaj viac
 

Horúce interiérové trendy na rok 2018

Starý rok skončil a so začiatkom nového roka prichádza aj možnosť urobiť si poriadok v osobnom, pracovnom či partnerskom živote. Rovnaká logika platí aj pri návrhu interiéru vášho príbytku. Teraz je ten pravý čas na zmenu.

Čítaj viac
 

Jeseň doma

Opadané lístie zo stromov šuštiace pod nohami pripomína svojim zvukom morský príboj. Stačí len zavrieť oči a započúvať sa. Doprajte si preto jesennú atmosféru aj u vás doma. Sezónne zátišie v podobe listov, gaštanov či tekvíc je v kurze.

Čítaj viac
 

Tipy do kuchyne

Hľadáte nápady pri plánovaní alebo rekonštrukcí svojej kuchyne? Ponúkame vám jednoduché tipy, ako urobiť z kuchyne jedinečné miesto.

Vidiecka kuchyňa

Čítaj viac
 

Viete, čo je HYGGE?

Recept na šťastný život.

Je ťažké doslovne preložiť slovo "hygge" . Vyslovuje sa "hýk" a prekladá sa niečo ako "pohoda" či  "útulnosť". Ide o životný štýl šťastného bytia.

Čítaj viac
 

Predstavenie značky Clayre & Eef

Pre svojich zákazníkov vyberáme kvalitné značky známe po celom svete. Jednou z nich je aj holandská značka Clayre & Eef.

Čítaj viac
 

Raňajky do postele

Naservírujte si chutné raňajky priamo do postele a potešte svoju polovičku.

Pretože vkusne ponúknuté raňajky môžu spríjemniť deň.

Čítaj viac
 

Inšpirácia stolovania

Každá správna gazdinná miluje, keď vo svojom príbytku môže pohostiť svojich blízkych a priateľov. Neodmysliteľnou súčasťou tohto rituálu je určite správne nastajlovaný jedálenský stôl. Taniere, misky, šálky, obrus a váza. To sú veci, ktoré by mali byť tón v tóne a vytvárať jedinečnú kulisu.

Veľkonočný stôl plný dobrôt.

Čítaj viac
 

Štýly bývania III.

RETRO ŠTÝL

Obdobie 50.-70. rokov minulého storočia. Pestrá paleta farieb, plast, kov, vinyl a chróm.  Na prvý pohľad jednoduchý štýl nemusí byť to pravé pri výbere vhodného kúsku nábytku. Je len veľmi tenká hranica medzi gýčom a retro designom. Typické sú výrazné farby na stenách, dekoráciách a nábytku. V takomto interiéri nesmú chýbať výrazné tapety, kvetinové vzory, plagáty či plechové kvetináče. Autenticitu tohto obdobia docielia aj pôvodné retro spotrebiče do kuchyne, obrazy alebo prenosné rádio.

 

Štýly bývania II

RUSTIKÁLNY ŠTÝL

Inšpirovaný je vidieckymi usadlosťami starého Anglicka, Francúzska a Talianska. Základným prvkom je príroda, od ktorej sa odvíja všetko ostatné. Dôležité pre tento štýl je, aby sa v ňom ľudia cítili príjemne, domácky a útulne. Hlavnými materiálmi, ktoré sa rozšírene objavujú v takomto interiéri je drevo, kameň, tehla alebo kov. Základným prvkom je patina, ktorá nesmie chýbať na žiadnom kuse nábytku. Interiér je dozdobený jedinečnými a originálnymi kúskami nábytku ale aj dekorácií, ktoré nájdete aj na všakovakých burzách či aukciách. Izba nesmie pôsobiť gýčovo. Jemné vzory, pastelové farby, sušené kvety, svietniky, prútené košíky či bylinky. To všetko a ešte oveľa viac nájdete vo vidiecky zariadenom interiéri.

 

Bývanie odzrkadľuje Váš životný štýl

ŠTÝLY BÝVANIA

V dnešnej dobe máme veľké množstvo možností, ako si zariadiť svoje vysnívané bývanie. Na jednej strane strohý minimalizmus, na strane druhej interiér preplnený všakovakými interiérovými chuťovkami.

My Vám ponúkame základné štýly bývania, od ktorých sa môžete odraziť a zmeniť nie len svoje bývanie, ale aj svoj životný štýl.

MINIMALIZMU

 

Štýl, ktorý sa začal v architektúre objavovať začiatkom 20.storočia. Nazývaný tiež ako štýl jednoduchosti vznikol vo Švajčiarsku. Hlavnými prvkami sú lacné kovy ako pozinkovaný plech, drevo a kameň. Ľudia, ktorí obľubujú minimalistický štýl, majú svoj príbytok zariadený veľmi stroho. Žiadne čačkanie ani prílišné preplnenie interiéru. Stačí základné vybavenie. Všetko je to o tom, aby sa človek cítil vo svojom príbytku dobre a uvoľnene, aby ho nič neskľučovalo ani neobmedzovalo. Základným prvkom je voľnosť a vzdušnosť priestoru, čisté línie a tvary, lesklosť a hladkosť povrchov. Zabudnúť môžete na farebné tapety a vzorované textílie. Aby sme dosiahli želaný efekt a náš interiér bol zariadení v štýle minimalizmu, snažme sa o optické zjednostenie fasády a tvarovú jednoduchosť. Veľmi vhodná je hra so svetlom, ktorá napomôže pri dotváraní holého pristoru. 

 

7 krokov k novému dizajnu

Aby Váš príbytok nebol jednotvárny a rovnaký po celý rok

Vďaka našim nápadom môže váš dom či byt vdýchnuť nový život zakaždým, keď dostanete chuť na niečo nové. Ako milovníci dizajnu a pekných vecí sme presvedčení, že aj interiér si zaslúži z času na čas zmenu. S týmito 7 typmi sa vám to určite podarí.

 

Čítaj viac
 

Vdýchnite Francúzsko u Vás doma

Nechajte sa uniesť štýlom Provence

Krásna vôňa levandule, fialové polia a modrá obloha. Červeň silného a pritom chutného vína. Prechádzky slnečnicovými poliami. Cítim sa ako v sne. Veľmi krásnom sne.

Čítaj viac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia