Inšpirácie

 
 
 
FIX PRE STALE ZOBRAZENIE SUBHEADERU

 
 
 
Úvod > Inšpirácie
 

Veľkonočné sviatky

Veľká noc je sviatok, ktorý začíname oslavovať v Zelený štvrtok a končíme vo Veľkonočný pondelok. Ide bezpochybi o jeden z najkrajších sviatkov v roku. V tieto dni má celá rodina možnosť stretnúť sa a stráviť spolu krásne chvíle.

Čítaj viac
 

Svätý Valentín

Vedeli ste, že meno  Valentín má latinský pôvod ? Možno ako by si mnohí z Vás mysleli, preklad mena by malo mať význam niečo ako láska. Ste rovnako na omyle ako sme boli my, keď sme hľadali informácie a zistili sme: Valentín v preklade znamená ,,silný,, a , ,,zdravý,,. Farba Valentínov je červenáfialová, čo sa absolútne hodí k sviatku, ktorý sme si udomácnili aj na Slovensku.

Čítaj viac
 

Horúce interiérové trendy na rok 2018

Starý rok skončil a so začiatkom nového roka prichádza aj možnosť urobiť si poriadok v osobnom, pracovnom či partnerskom živote. Rovnaká logika platí aj pri návrhu interiéru vášho príbytku. Teraz je ten pravý čas na zmenu.

Čítaj viac
 

Jeseň doma

Opadané lístie zo stromov šuštiace pod nohami pripomína svojim zvukom morský príboj. Stačí len zavrieť oči a započúvať sa. Doprajte si preto jesennú atmosféru aj u vás doma. Sezónne zátišie v podobe listov, gaštanov či tekvíc je v kurze.

Čítaj viac
 

Tipy do kuchyne

Hľadáte nápady pri plánovaní alebo rekonštrukcí svojej kuchyne? Ponúkame vám jednoduché tipy, ako urobiť z kuchyne jedinečné miesto.

Vidiecka kuchyňa

Čítaj viac
 

Viete, čo je HYGGE?

Recept na šťastný život.

Je ťažké doslovne preložiť slovo "hygge" . Vyslovuje sa "hýk" a prekladá sa niečo ako "pohoda" či  "útulnosť". Ide o životný štýl šťastného bytia.

Čítaj viac
 

Predstavenie značky Clayre & Eef

Pre svojich zákazníkov vyberáme kvalitné značky známe po celom svete. Jednou z nich je aj holandská značka Clayre & Eef.

Čítaj viac
 

Raňajky do postele

Naservírujte si chutné raňajky priamo do postele a potešte svoju polovičku.

Pretože vkusne ponúknuté raňajky môžu spríjemniť deň.

Čítaj viac
 

Moderný veľkonočný stôl v jednoduchých krokoch

K Veľkej noci neodmysliteľne patria veľkonočné zajačiky, veľkonočné vajíčka a samozrejme pastelové veselé farby jari. Nechajte sa nami inšpirovať a v jednoduchých krokoch si zariaďte váš veľkonočný stôl moderne a šik. Nezabúdajte pritom na to, že: niekedy menej môže byť viac.

 

Čítaj viac
 

Inšpirácia stolovania

Každá správna gazdinná miluje, keď vo svojom príbytku môže pohostiť svojich blízkych a priateľov. Neodmysliteľnou súčasťou tohto rituálu je určite správne nastajlovaný jedálenský stôl. Taniere, misky, šálky, obrus a váza. To sú veci, ktoré by mali byť tón v tóne a vytvárať jedinečnú kulisu.

Veľkonočný stôl plný dobrôt.

Čítaj viac
 

Štýly bývania III.

RETRO ŠTÝL

Obdobie 50.-70. rokov minulého storočia. Pestrá paleta farieb, plast, kov, vinyl a chróm.  Na prvý pohľad jednoduchý štýl nemusí byť to pravé pri výbere vhodného kúsku nábytku. Je len veľmi tenká hranica medzi gýčom a retro designom. Typické sú výrazné farby na stenách, dekoráciách a nábytku. V takomto interiéri nesmú chýbať výrazné tapety, kvetinové vzory, plagáty či plechové kvetináče. Autenticitu tohto obdobia docielia aj pôvodné retro spotrebiče do kuchyne, obrazy alebo prenosné rádio.

 

Štýly bývania II

RUSTIKÁLNY ŠTÝL

Inšpirovaný je vidieckymi usadlosťami starého Anglicka, Francúzska a Talianska. Základným prvkom je príroda, od ktorej sa odvíja všetko ostatné. Dôležité pre tento štýl je, aby sa v ňom ľudia cítili príjemne, domácky a útulne. Hlavnými materiálmi, ktoré sa rozšírene objavujú v takomto interiéri je drevo, kameň, tehla alebo kov. Základným prvkom je patina, ktorá nesmie chýbať na žiadnom kuse nábytku. Interiér je dozdobený jedinečnými a originálnymi kúskami nábytku ale aj dekorácií, ktoré nájdete aj na všakovakých burzách či aukciách. Izba nesmie pôsobiť gýčovo. Jemné vzory, pastelové farby, sušené kvety, svietniky, prútené košíky či bylinky. To všetko a ešte oveľa viac nájdete vo vidiecky zariadenom interiéri.

 

Bývanie odzrkadľuje Váš životný štýl

ŠTÝLY BÝVANIA

V dnešnej dobe máme veľké množstvo možností, ako si zariadiť svoje vysnívané bývanie. Na jednej strane strohý minimalizmus, na strane druhej interiér preplnený všakovakými interiérovými chuťovkami.

My Vám ponúkame základné štýly bývania, od ktorých sa môžete odraziť a zmeniť nie len svoje bývanie, ale aj svoj životný štýl.

MINIMALIZMU

 

Štýl, ktorý sa začal v architektúre objavovať začiatkom 20.storočia. Nazývaný tiež ako štýl jednoduchosti vznikol vo Švajčiarsku. Hlavnými prvkami sú lacné kovy ako pozinkovaný plech, drevo a kameň. Ľudia, ktorí obľubujú minimalistický štýl, majú svoj príbytok zariadený veľmi stroho. Žiadne čačkanie ani prílišné preplnenie interiéru. Stačí základné vybavenie. Všetko je to o tom, aby sa človek cítil vo svojom príbytku dobre a uvoľnene, aby ho nič neskľučovalo ani neobmedzovalo. Základným prvkom je voľnosť a vzdušnosť priestoru, čisté línie a tvary, lesklosť a hladkosť povrchov. Zabudnúť môžete na farebné tapety a vzorované textílie. Aby sme dosiahli želaný efekt a náš interiér bol zariadení v štýle minimalizmu, snažme sa o optické zjednostenie fasády a tvarovú jednoduchosť. Veľmi vhodná je hra so svetlom, ktorá napomôže pri dotváraní holého pristoru. 

 

Veľkonočné dekorácie, Veľká noc, Veľkonoční zajaci, Šibačka, Veľkonočné vajcia

Veľká noc

Veľká noc je akýsi symbol. Dekorácie na Veľkú noc tento symbol dopĺňajú. Pre nás ľudí je to obdobie, kedy sa rodiny a priatelia stretávajú. Popri tom by sme radi ukázali pekne ozdobený príbytok veľkonočnými dekoráciami.

Jarné dekorácie

Jarné dekorácie či veľkonočné dekorácie nemusia byť len o veľkonočných zajacoch, veľkonočných vajciach či veľkonočných vencoch. Atmosféru prichádzajúcej jari si dokážeme navodiť aj farebnými doplnkami. Použite krásne hlinené džbány v pomarančových farbách, kvetináče v zelených farbách, ktoré vkusne doplníte sezónnymi kvetmi.

Veselá veľká noc

Vymeňte si kľudne aj poháre. Zelené poháre, fialové poháre taktiež obohatia stôl pri pohostení šibačov a stanú sa ďalšou dekoráciou. Ak chcete úplnú dokonalosť, spojte dekorácie na veľkú noc spolu a pokračujte s nimi celú jar.

 

7 krokov k novému dizajnu

Aby Váš príbytok nebol jednotvárny a rovnaký po celý rok

Vďaka našim nápadom môže váš dom či byt vdýchnuť nový život zakaždým, keď dostanete chuť na niečo nové. Ako milovníci dizajnu a pekných vecí sme presvedčení, že aj interiér si zaslúži z času na čas zmenu. S týmito 7 typmi sa vám to určite podarí.

 

Čítaj viac
 

Doplnky a dekorácie sú súčasťou každej domácnosti.

 

 

 

 

 

 

S doplnkami alebo ?

Nedostatok času, únava ale aj doba v akej žijeme sa podpisuje na tom ako sa cítime. Nevieme si dopriať oddych. Niekedy by stačilo mať útulne zariadený byt peknými doplnkami. Tomuto nám pomôžu tie správne dekorácie. Vyskúšajte to len v jednej izbe a uvidíte ten rozdiel.

Nábytok rovná sa doplnok.

Nie každý má ten dar vedieť si zariadiť svoj byt či dom. Ponuka dizajnérov je veľká ale ako si vybrať toho pravého ? Jednoduché riešenie sú recenzie. Ak sa Vám zapáči štýl akým navrhuje interiéry, máte zaručene tú pravú voľbu. Dôležité je aby mal skúsenosti s firmou ktorá zabezpečí výrobu nábytku podľa požiadavky a s celkovým servisom.

Poháre, vázy, kreslá.

Poznáte to. Byt plný drobností, šálky, dáždniky, vázy,  odkladané roky v policiach, šuflíkoch alebo len náhodne nájdených pri upratovaní. Poviete tú vetu: toto si ešte nechám, raz to bude moderné. Je to však iba príťaž. Vyskúšajte niečo vyhodiť. Uvidíte tú voľnosť.

E-shop alebo kamenná predajňa.

Rozhodnutie investovať do interiéru je náročné. Navrhujeme Vám aby ste skúsili navštíviť predajňu, kde nájdete bytové doplnky a dekorácie. Servis, ktorý dnes poskytujú kamenné predajne nie je len o predaji doplnkov do bytu ale aj o rade čo si vybrať, pre navodenie tej správnej atmosféry domova. Potom sa budete vedieť orientovať aj na e-shope.

Môžete sa príjemne cítiť, no prečítaní článku to nezmeníte. Urobte ten správny krok a doprajte si byt vyzdobený dekoráciami aby ste mali príjemný domov.

 

Vdýchnite Francúzsko u Vás doma

Nechajte sa uniesť štýlom Provence

Krásna vôňa levandule, fialové polia a modrá obloha. Červeň silného a pritom chutného vína. Prechádzky slnečnicovými poliami. Cítim sa ako v sne. Veľmi krásnom sne.

Čítaj viac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia