Tipy do kuchyne

 
 
 
FIX PRE STALE ZOBRAZENIE SUBHEADERU

 
 
 
Úvod > Inšpirácie > Tipy do kuchyne
 

Tipy do kuchyne

Hľadáte nápady pri plánovaní alebo rekonštrukcí svojej kuchyne? Ponúkame vám jednoduché tipy, ako urobiť z kuchyne jedinečné miesto.

Vidiecka kuchyňa

Každí, kto už vlastní rodinný dom či byt alebo nad kúpou uvažuje, rozmýšľa aj nad otázkou kuchynskej linky. Buďme k sebe úprimný. Kuchyňa je práve tá miestnosť, ktorá si vyžaduje najviač času, peňazí a trpezlivosti pri jej návrhu. Musí byť ukážková a presne podľa nášho gusta. Lebo každá správna gazdinná si potrpí na svoju kuchyňu.

Kuchynský riad Mariele at home

Štýl

Vybrať si štýl, ktorý nám najviac sedí a s ktorým sa vieme 100% stotožniť nie je vždy jednoduché. Mnohí z nás stále hľadajú, nie sú si istý jedným štýlom a preto veľmi často kombinujú. Na tom nie je nič zlé. Avšak je veľmi dôležité, aby všetky predmety, farby, nábytok a dekorácie spolu ladili a vytvárali príjemnú oázu domova. Niekedy je výber štýlu rýchlejší ako samotná kúpa bytu či domu, niekedy trávime čas dlhým rozhodovaním sa a hľadaním toho pravého. To, čo je ale najdôležitejšie, je, aby kuchyňa niesla imidž celej domácnosti a vyzerala ukážkovo pre hostí ale aj rodinu. V súčasnosti sa kuchyne vyrábajú na mieru a preto na svete nenájdete 2 na chlp rovnaké kuchyne. Môžete sa inšpirovať, čo vám pomáha pri vytváraní si predstavy. Myslite vždy na to, že menej je niekedy viac a stavte na jednoduchosť, ktorú viete dotvárať, meniť a dizajnovať podľa nálady či ročného obdobia. Už len takí severania. Škandinávsky národ sa vyznačuje čistými líniami, jednoduchosťou, nadčasovosťou, eleganciou a príjemnou atmosférou. K tomu príjemne zladené dekorácie a ukážková kuchyňa je na svete.

 

 

 

Paleta farieb

Pokiaľ ide o otvorenú dispozíciu izieb, kuchyňa môže byť niečo ako obraz ktorí uvidí každí, kto si sadne do obývačky. Preto dbajte na prepojenie týchto dvoch izieb a zabudnite na prvky, ktoré by mohli narušiť túto líniu. Máme na mysli farby. Hlavne nimi docielite želaný výsledok. Napríklad taká biela. Základná farba, pre mnohých farba luxusu, elegancie a čistoty, pre iných zasa studená farba bez citu. Je len na vás, akú farbu si vyberiete pre svoju kuchyňu. Dôležité je, aby pôsobila príjemne a aby sa páčila vám. Nezabúdajte však na to, že by sa mala zhodovať s vami vo všetkých smeroch.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia