Príbeh showroomu Kalvinwood a Elihome.sk

 
 
 
FIX PRE STALE ZOBRAZENIE SUBHEADERU

 
 
 
Úvod > O nás > Príbeh showroomu Kalvinwood a Elihome.sk
 

Príbeh showroomu Kalvinwood a Elihome.sk

O novom showroome nábytkárskej spoločnosti Kalvín Wood sme sa porozprávali s manželmi Červenkovcami. Dizajnérka Janka a konateľ spoločnosti Mário sú majiteľmi Kalvín Woodu už 5 rokov a preto prišli s novou myšlienkou. Otvoriť si obchod s bytovými dekoráciami, ktorými dodajú servis k nábytku.

Kto stál za rozhodnutím vytvoriť nový showroom?

Janka: Vzhľadom na to, že divízia Kalvín Wood sa rozrastala a a my sme tu už štvrtý rok, dlhšie sme uvažovali o vytvorení nového showroomu. Klientela pribúdala a my sme cítili potrebu mať všetko pod ,,jednou,, strechou... Aj týmto spôsobom sme chceli uľahčiť komunikáciu medzi firmou a zákazíkom.

Bolo pre vás jednoduché zhostiť sa tento úlohy?

Mário: Bola to výzva. Priestor, ktorý sme po rekonštrukcií vytvorili, bol atyp. Ide o modernú budovu s vysokými hliníkovými oknami. Takže sa nesie v úplne inom štýle, než navrhuje Janka. Našťastie, podarilo sa nám vdýchnuť kúsok vidieka aj do moderného obydlia.

Janka: No pre mňa to bola úplná katastrofa (smiech). Vôbec som si nevedela predstaviť, že práve tu má vzniknúť showroom. Spolu s manželom sme však podumali a začali tvoriť. Najprv prišiel návrh od architekta, potom nasledoval výber dažieb, tapiet, osvetlenia a pod. Nábytok sme už mali vyrobený, čiže sme vytvárali priestor pre nábytok, čo bolo fajn. Takže teraz u nás nájdete kuchyne, solitéry, kreslá, stoly, stoličky a mnoho ďalšieho.

Určite nie je ľahké udržiavať showroom zariadený v duchu aktuálnych trendov. Kde hľadáte vhodné doplnky a dekorácie?

Mário: Ak vás to baví, potom je to super. Máme dobrý tím ľudí, ktorý pripravuje a stará sa o všetko potrebné pre showroom. V budúcnosti plánujeme vlastný ateliér, ktorý bude realizovať úplne všetko: od návrhu, projektu, cez stavbu na kľúč, až po zariadenie a dekorácie. Vytvoríme domácu pohodu. Ale všetko musí ísť krok za krokom. Samozrejme, neustále sa vzdelávame a navštevujeme rôzne výstavy vo svete, ako napríklad minulý rok medzinárodnú výstavu nábytku a technológií v Šanghaji, Select USA vo Washingtone, ktorý hľadá pre firmy možnosti vstupu na americký trh, obchodnú misiu v Dánsku zameranú na zelenú výstavbu. Pre inšpiráciu i pohladenie duše smem navštívili Toskánsko.

Janka: Ja sa z toho teším, u nás sú ročné obdobia aj v kuchyni, v obývačke - všade tam, kde sme, čiže mením a ladím výzdobu, dekorácie i závesy vždy k danému obdobiu. To sa snažím presadzovať aj v showroome. Som veľmi citlivá na dekorácie a detaily. Všetky si vyberám sama. Nuž, ale nestíham pripravovať všetko. A tiež si myslím, že že keby bolo to bolo len podľa mňa, asi by sme mohli veľmi ľahko skĺznuť do jednotvárnosti. Aj preto sme zostavili nový tým ľudí a založili projekt Elihome, ktorý sa stará len o dekorácie a drobný nábytok. Do našich príbytkov prináša nástenné a bytové dekorácie, kuchynské a kúpeľňové doplnky, lampy či lustre a vytvára teplo domova. Dnes si teda kúpite kuchyňu a my vám ju aj celú zariadime a poradíme s dekoráciami. Tak nech sa páči! Vstúpte a nechajte sa inšpirovať..... A nadýchnite sa nášho vidieka.

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia